Далі розробники створюють план ітерацій по спіралі. https://deveducation.com/uk/blog/osnovni-ponyattya-srum/ Реалізація будь-якої моделі життєвого циклу спіралі грунтується на послідовному, уважному і грамотному управлінні проєктом. Стосовно процесу розробки ПЗ, розробники починають на низьких рівнях і досліджують властиві йому ризики. Agile Manifesto — це документ, який описує основні цінності і принципи гнучкої розробки. На завершення спринту всі зустрічаються на “demo” і представляють результат роботи.
Scrum дозволяє знизити витрати і значно впливає на продуктивність і відданість команди. Історія скрам простежується із 1986 року, коли у журналі Harvard Business Review була опублікована стаття “Гра розробки нових продуктів” Хіротаки Такеучі та Ікудзіро Нонаки. У статті описано, як такі компанії, як Honda, Canon і Fuji-Xerox, використовують масштабований і командний підхід до розробки нових продуктів. Ця стаття вплинула на розвиток багатьох концепцій, які дали початок тому, що ми зараз називаємо Scrum.
Ось декілька порад, щоб полегшити процес оцінювання розміру задачі. Після кожного Sprint-у можлива установка пакетів, які створюють збільшення виробничого середовища замовника. Звичайно, не кожен Спринт має закінчуватися таким виробництвом. У Scrum рішення приймаються на основі попереднього досвіду, а не припущень.
Всі спринти повинні бути однаковими за тривалістю, та ви не повірите, але найчастіше довжина одного — два тижні, рідше за місяць. А скільки саме, залежить від особливостей вашого проекту. Використання практик і методологій в управлінні командами в розробці — фундаментальний елемент, який допомагає структурувати етапи та робочі процеси. У результаті команда здатна реалізувати й запустити навіть незвичайні та складні проєкти. Кожен із пунктів, перерахованих вище, від методологій до ефективних інструментів — невіддільний компонент на шляху до успіху. За умови грамотного вибору, використання та інтеграції в робочі процеси, вони допоможуть домогтися бажаного.
Шкала оцінок зазвичай підбирається так, щоб розрізняти завдання різних класів (рис. 6.5). По-перше, це прискорення виведення продукту на ринок. Якщо необхідно розробити систему швидше, потрібно робити це відповідно до Agile. Одна пише ТЗ, потім проектує систему і малює дизайн – це водоспадна модель, на розробку якої може піти кілька місяців. У другій компанії, що працює по Agile, до цього часу може бути вже запущений сайт, випущено ПЗ, вона почне заробляти гроші і захоплювати ринок, що найголовніше. SCRUM – це найкращий підхід до гнучкої розробки для більшості команд розробників ПЗ, який фактично є гнучким середовищем.
Коли команда збирається з ранку, оновлюються статуси завдань, їх переносять на інші етапи. Щоденний скрам – це зустріч, на якій члени команди розповідають, що зроблено, з якими проблемами зіткнулися, що планується зробити найближчим часом, щоб кожен розумів, хто і що робить. Наша компанія застосовує методологію Scrum у розробці ПЗ, що дає нашим розробникам можливість оптимально розподілити завдання в команді з урахуванням професійних якостей програмістів.
Scrum — одна з найпопулярніших гнучких методологій розробки програмного забезпечення з сімейства Agile. Легка й доступна у використанні, але складна в засвоєнні, якщо вірити офіційному опису. На практиці вся складність зводиться до того, щоб навчити розробників та інших фахівців дотримуватися цієї методології в роботі. Вони кросфункціональні, їхня кросфункціональність залежить від області роботи. Аgile – сучасний і зручний формат управління, здатний вирішити проблеми класичного проєктного менеджменту. Тому він високо цінується там, де потрібно створювати інноваційні проєкти.
Виходячи з принципів цієї методології, наші фахівці щодня влаштовують Scrum-телеконференції та спілкуються із замовниками з різних країн у Skype. Такий інтерактивний підхід є дуже важливою частиною розробки ПЗ, водночас дає змогу врахувати всі деталі проєкту. Найкраще в цій методології те, що вона зазвичай допомагає вирішити ряд різноманітних проблем, що виникають під час використання каскадного методу. Якщо ви працюєте в компанії з розробки програмного забезпечення, в якийсь момент ви неодмінно стикаєтеся з каскадною моделлю ведення проєкту з розробки продукту.
У статті досліджується новітня методологія управління проектами Scrum. Методологія Agile почала зароджуватись у 1990-х роках і стосувалась переважно ІТ-сфери. Алістер Корберн розробив сімейство методологій Crystal, фінальним узагальненням яких став Agile manifesto. Таким чином, Scrum – це фреймворк, котрий відповідно використовують задля реалізації Agile-розробки. Сьогодні ця методологія використовується у різних сферах, включаючи менеджмент.
Кінцевий результат кожного Sprint -а повинна бути версія продукту представлена замовнику. Kanban — це гнучка методологія, яка базується на візуальному управлінні поточними процесами. Завдання представлені у вигляді карток або наліпок, які переміщаються на дошці з колонками під назвами «To Do», «In Progress» і «Done». Кожне завдання виконується послідовно, а команда може зосередитися на обмеженій кількості процесів одночасно, що сприяє підвищенню продуктивності. Методологія розробки програмного забезпечення Kanban особливо ефективна для проєктів із постійним потоком роботи, де важливо забезпечити швидку зміну пріоритетів і зменшити час очікування.
Простота і надійність цих принципів полягає в тому, щоб пропонувати індивідуальну розробку ПЗ відповідно до вимог, і це те, що повинна прийняти кожна команда розробників ПЗ. Конфлікти мають місце бути, але інтерв’юер хоче побачити вашу здатність до ефективного лідерства. Згадайте час, коли у вас було кілька членів команди, які не могли працювати разом. Як ви заохочували цих учасників з метою домогтися їх успішної співпраці? Вкажіть проблему, з якою ви зіткнулися, поясніть, як ви її вирішували і що за результат отримали в результаті.
Product backlog відкритий для редагування усім учасникам Scrum-процесу. На додаток до цих подій під час спринту команди можуть проводити також уточнення беклогу (Backlog Refinement) — обговорювати елементи беклогу й готуватися до наступного спринту. В рамках цієї зустрічі можна обговорити пріоритетність елементів і розділити елементи беклогу на дрібніші складові. Тут не має поняття “швидкість роботи команди”, рахується лише середній час, витрачений на виконання задачі.
У плануванні Спринту власник продукту позиціонує ціль і обговорює пункти з високим пріоритетом. Команда оцінює обсяги роботи, щоб завершити заплановане протягом наступного спринту. Зрештою, FDD є підходом, що підходить для проєктів, які потребують ясного визначення функціональностей і готових до активної участі команди в розробці. Мабуть, це одне з найпоширеніших питань, водночас – одне із найскладніших. Новачкам дійсно важко оцінювати задачі в конкретних story level, а на додачу враховувати оцінку попередніх задач.
Prijava:
I don't think the title of your article matches the content lol. Just kidding, m...